Instagram

Nye filtre til Instagram

Den populære fotodelingstjenesten, som nylig gikk forbi Twitter i popularitet, har fått fem nye filtre og nye måter å tilføye dem på.

17. desember 2014

Instagram blir stadig mer populært. Nylig gikk det forbi Twitter, og har nå over 300 millioner brukere verden over. En av Instagrams kjennetegn, i tillegg til det firkantede formatet, er filtrene, som har dannet skole for en hel sjanger av bilder som alle måtte ha et instagram-lignende utseende. Nå er det kommet fem nye filtre kalt Slumbre, Crema, Ludwig, Aden og Perpetua. Måten filtrene vises på er også blitt oppdatert.

Instagram

Hvert filterikon viser nå bildet med filteret tilføyd, slik at man raskere kan se hva det gjør med bildet. Samtidig er det kommet en mulighet for å sortere i rekkefølgen, slik at man kan ha favorittene sine som de første i rekken.

Den nye versjonen av Instagram er tilgjengelig nå på Apples App Store og Google Play.

Husk også at Digital Foto er på Instagram, hvor vi jevnlig avslører hva som skjer bak kulissene hos Nordens største fotoblad. Se profilen her: http://instagram.com/diginordic

Kanskje du er interessert i...