Den nye P40 mobiltelefonen fra Huawei

Den flotte telefonen fra Huawei vil komme uten de velkjente applikasjonene fra Google.

Huawei lanserer kameratelefonen P40: Men er den brukbar uten Google-apper?

I ettermiddag kom Huawei med sin kandidat for hva kameramobilen anno 2020 bør kunne – og det er ikke så rent lite, men det blir uten de velkjente appene fra Google.

Uansett om du mener at Huawei er en trussel mot nasjonal sikkerhet i Vesten eller ikke, er én ting sikkert: Huaweis nye kameratelefon kommer uten de kjente Google-appene.

Google nektes nemlig å gjøre forretninger med Huawei, noe som betyr at den kinesiske giganten ikke kan få en Android-lisens. Dette gjør inntil videre at ingen Huawei-telefoner kan leveres med Google-apper.

Derfor har selskapet blitt nødt til å lage sitt eget oppsett med apper.

Ikke desto mindre er den nye Huawei P40 utstyrt med hele tre kameraer med henholdsvis 50, 16 og åtte megapiksler. Kameraet med 50 megapiksler er hovedkameraet, mens de to andre er til vidvinkel og telefoto.

Du får fem ganger optisk zoom, 10 ganger hybrid zoom og 50 ganger digital zoom. I tillegg til de tre kameraene på baksiden av telefonen er det et 32-megapikselkamera foran, som er laget for å ta ekstra flotte selfier med uskarp bakgrunn. 

Du kan lese mer om telefonen her. 

> Les også: Dette er de beste kameratelefonene akkurat nå

Kanskje du er interessert i...