Mikkel Beiter
Et øyeblikk med zen fra en morgen i Lofoten. Det er et av de vakreste områdene jeg har besøkt. Fargene i soloppgangen var fantastiske, og den lange eksponeringen resulterte i et blankt og fredelig hav.
Din nettleser er utdatert! Dessverre støtter ikke dette nettstedet eldre nettlesere. Vennligst oppgrader nettleseren og forsøk igjen.
Les merEt øyeblikk med zen fra en morgen i Lofoten. Det er et av de vakreste områdene jeg har besøkt. Fargene i soloppgangen var fantastiske, og den lange eksponeringen resulterte i et blankt og fredelig hav.
Bildet er tatt med smarttelefonen min, ved Uranienborg Kirke i Oslo. Lyset var flott og ga en fin kontrast mot trærne og benken. Mannen gjorde motivet helt perfekt.
Bildet er satt sammen av henholdsvis et bilde eksponert mot månen og et på broen. Jeg var svært heldig med månen, for like etter hadde den forsvunnet bak skyene.
Jeg var på vei hjem, nord for Hetta i Finland. Det var solgløtt og tåke i luften. Plutselig så jeg reinsdyret som sto midt i veien, så jeg grep kameraet og rakk ikke å stille det.
Bli en bedre fotograf i dag. Meld deg på nyhetsbrevet og få de viktigste nyhetene om fotografering, kamera, utstyr og bildebehandling. Les mer