Anne Lund:
Bildet er tatt i dyrehagen i København, hvor de to flamingoene sto nær hverandre. Det er tatt med mitt Canon EOS 70D og er ikke behandlet.
Vi synes: Vakkert! Lyset faller virkelig flott, som om det var lagt med en lampe. Symmetrien er flott, men det ville være interessant å se hva som hadde skjedd hvis du tok et skritt til høyre for å unngå de bakerste halefjærene.
Exif-data:
1/1000 sekund
F5.6
ISO 320
320 mm

Tom Gundersen:
Jeg tok dette bildet i Dalen i Telemark, hvor to kongeørner hadde en vill slåsskamp om den begrensede maten.
Vi synes: Dette er et skikkelig actionfylt bilde som er tatt med kort lukkertid og holdt skarpt fra vingespiss til vingespiss med en mindre blenderåpning. Det har mange flotte linjer som forsterker komposisjonen.
Exif-data:
1/2000 sekund
F8.0
ISO 3600
400 mm

Bent Staugaard:
Jeg hadde lagt ut fôr til musvåker og håpte selvfølgelig at også den vakre glenten ville dukke opp, og etter mange timer i fotoskjulet skjedde det.
Vi synes: Det har absolutt vært verdt all ventetiden og forberedelsene. Det er et flott og intenst bilde av fuglen som speider etter et bytte. Den store avstanden til trærne i bakgrunnen skaper en rolig og flott bokeh.
Exif-data:
1/1000 sekund
F5.6
ISO 800
420 mm

Carsten Thamdrup Lund:
Svartspettmoren var borte i én til to timer før hun kom tilbake og kalte på ungene. Heldigvis var de klare for et måltid.
Vi synes: Timingen er midt i blinken i dette bildet, og det er også komposisjonen med de tre sultne ungene som titter ut i rad og rekke. Hvis vi absolutt må ha en innvending, kan det være at vi savner en millimeter mer luft under moren.
Exif-data:
1/250 sekund
F7.1
ISO 3200
700 mm
