Plass til 8500 raw-bilder

Transcend utvider kapasiteten på sitt raskeste SD-kort, så det nå er plass til 20 000 jpeg-bilder eller 32 timers videoopptak i full-hd.

15. august 2013

Med en kapasitet på 128 gigabyte på Transcends nye SD-kort kan du glemme alt om å måtte ha med ekstra minnekort på selv en lengre fototur. Selv om du fotograferer i raw-format, kan du ta 8500 bilder på 14 megabyte hver før det blir nødvendig å skifte kortet.

På grunn av den høye kapasitetten kan kortet bare brukes i kameraer som støtter SDXC-standarden, men da kan det også bli fart over det. Det nye 128GB SDXC UHS-I 600x har nemlig en overføringshastighet på opptil 90 megabyte i sekundet.

Transcend er også klar med en ny versjon av sine litt saktere kort med en maksimal hastighet på 45 megabyte i sekundet. 300x SDXC UHS-I fås nå med en kapasitet på 64 gigabyte.

Kanskje du er interessert i...