Nå kan de som har Sonykameraer få glede av Canons sortiment av objektiver, med ny adapter fra Fotodiox, som samtidig har innebygd ND-filter som kan blende ned fra 2,0 til 10,0 trinn.
Fotodiox er kjent for å ha et stort utvalg av adaptere i sortimentet, og spesielt ved dette er nettopp det innebygde ND-filteret, som man jo pleier å sette foran linsen.
Å ha det bakenfor har allikevel sine fordeler. Blant annet vil det ikke forstyrre lyset som faller inn på linsen med refleksjoner eller forvrengning som følge. Samtidig behøver man ikke å ha forskjellige filtre som passer i diameter til de forskjellige objektivene.
Det beskytter også sensoren når man skifter objektiv.
Den blå ringen styrer ND-filteret. Filteret gir den fordelen at den slår ned på lyset, så man kan bruke stor blender med liten skarphetsdybde og en lang lukkertid, selv på solskinnsdager.