Skal du knipse sommeren i gang i våte omgivelser, kan Panasonics nye hardføre kamera så absolutt være det riktige valget.
Med Lumix DC-FT7 får du nemlig et særdeles robust kamera som kan klare seg på 31 meters dyp.
Kameraet kan også tåle å bli mistet fra to meters høyde og tåler trykk på 100 kilo.

Det nye actionkameraet Panasonic Lumix DC-FT7 kommer i fargene oransje og svart.
© PanasonicIntegrert søker hjelper i solskinn
Kameraet har en oppløsning på 20,0 megapiksler, og for raske motiver kan kameraet klare serier på 10,0 bilder i sekundet.
Dessuten er Panasonic Lumix DC-FT7 det eneste kameraet i klassen med integrert elektronisk søker, og det er til god hjelp når du fotograferer i skarpt solskinn når det er vanskelig å lese av skjermen.
Skal du filme, kan du glede deg over at du kan filme 4K-oppløsning. Og med funksjonen 4K PHOTO kan du hente ut enkeltbilder på 8,0 megapiksler fra 4K-filmene dine.
Lumix DC-FT7 har 49 fokuspunkter. Det har innebygd Wi-Fi, kompass og høydemåler og er fylt opp med 22 effektfiltre og funksjoner som kan fikse for eksempel panoramabilder og timelapse-opptak.

Panasonic Lumix DC-FT7 har en skjerm på 3,0 tommer med en oppløsning på omtrent en million punkter.
© Panasonic
Det kompakte kameraet har en direkteknapp for filming i i 4K.
© PanasonicPanasonic Lumix DC-FT7 fås i svart og oransje, og prisen er 4990 kroner.
> Vil du sikre hjemmet ditt mot ubudne gjester når du reiser på ferie? Da kan du akkurat nå få et ip-overvåkningskamera for å holde øye med hjemmet uansett hvor i verden du er. Få ip-kameraet med to numre av Digital FOTO for bare 49 kroner. Se tilbudet her.